7ος Ορεινός Ημιμαραθώνιος Άνω Δολιανών (pics)

Ιούνιος 19, 2023 - 20:39

Για ακόμα μια χρονιά πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία και πολλές συμμετοχές ο 7ος Oρεινός Ημιμαραθώνιος στα Άνω Δολιανά της Βόρειας Κυνουρίας, την Κυριακή 18 Ιουνίου.

Ο αγώνας ήταν μια συνδιοργάνωση του «Κεντρικού Πατριωτικού Συλλλόγου Δολιανά Κυνουρίας», του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας, του Α.Σ. Δολιανών «Νικηταράς», του Πολιτιστικού Συλλόγου Δολιανών και του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Δολιανών, σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Περιφέρειας Πελοποννήσου.

Οι αθλητές έλαβαν εκκίνηση από το Γήπεδο Άνω Δολιανών και έτρεξαν σε μία υπέροχη διαδρομή μέσα στην φύση και στην συνέχεια τερμάτισαν ξανά πίσω στο χωριό στο γήπερο από εκεί που ξεκίνησαν.

Οι δρομείς που συμμετείχαν ήταν κατενθουσιασμένοι και εύχονταν συνέχεια και του χρόνου, ώστε να μπορέσουν να παραβρεθούν και πάλι στον αγώνα.

Δείτε τις φωτογραφίες που έχουν αναρτηθεί στην σελίδα κοινωνικής δικτύωσης του «Συλλόγου Δολιανιτών Αθήνας»

Τα μετάλλια στις διαδρομές του 7ου Ορεινού Ημιμαραθωνίου Δολιανών:

21 χιλιόμετρα άνδρες

1. Κωστούρος Αναστάσιος Θωμάς 1:36:23 (νέο ρεκόρ διαδρομής!)

2. Τζαναβάρας Παύλος 1:41:26 (κάτοχος του προηγούμενου ρεκόρ διαδρομής με 1:37:17 από τον 5ο Ημιμαραθώνιο Δολιανών!)